جستجو در کل سایت
از تاریخ تا تاریخ متن  
13970801
بررسی ظرفیت های شیلاتی حوزه مکران در کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی
جلسه بررسی ظرفیت های شیلاتی سواحل مکران روز دوشنبه 30 مهرماه 1397 در کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی تشکیل شد.
13970801
مراسم تودیع و معارفه معاون صیدو بنادر ماهیگیری شیلات مازندران برگزار شد
به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران به نقل از شیلات مازندران، مراسم تودیع و معارفه معاون صیدو بنادر ماهیگیری شیلات مازندران باحضور مدیر کل شیلات مازندران ، معاونین ،  مسئولین ستادی ،روسای مراکز بازسازی ذخایر و شیلات شهرستان ها ، فرماندهان ستادی و پایگاه های حفاظت منابع آبزیان درسالن اجتماعات این اداره کل در بابلسر برگزار شد.
13970801
افتتاح چهارمین جشنواره دانش آموزی دریا مسیر پیشرفت
آیین افتتاحیه چهارمین جشنواره دریا مسیر پیشرفت در تاریخ آبان 1397 در محل باغ موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با حضور مسئولین و مقامات ارگان های دریایی کشور برگزار شد.
13970801
نخستین نشست کارگروه فنی میگوی استان سیستان و بلوچستان
به گزارش روابط عمومی اداره کل شیلات استان سیستان و بلوچستان نخستین نشست کارگروه فنی میگوی استان با هدف برنامه ریزی میگو سال 98 با حضور مهندس معدنی مدیرکل دفتر میگو و آبزیان سازمان شیلات و مهندس دندانی معاون این اداره کل، دکتر حسینی رئیس مرکز تحقیقات شیلات چابهار، صداقتی معاون آبزی پروری شیلات استان و دیگر دست اندرکاران اعم از مسئولین مربوطه شهرستانی و تکثیر و پرورش دهندگان میگو امروز سه شنبه 1 آبان ماه 1397 در سالن جلسات شیلات استان در حال برگزاری می باشد.
13970730
برگزاری دومین جلسه توجیهی ناظرین صید پره استان گلستان
همزمان با انجام فصل صید سال جاری دومین جلسه توجیهی ناظرین پره و پیگیری و بررسی مسائل و مشکلات جامعه صیادی با حضور ناظرین پره و کارشناسان صید و صیادی شیلات استان گلستان برگزار شد.
13970730
برگزاری جشنواره تغذیه سالم با محوریت مصرف غذای آبزیان، حبوبات و تخم مرغ
به مناسبت روز جهانی غذا، برنامه‌ای با عنوان تغذیه سالم با محوریت غذای آبزیان، حبوبات و تخم مرغ برگزار شد.
13970730
جمع آوری دام های غیرمجاز توسط نیروهای یگان حفاظت شیلات گلستان
گروه ویژه نیروهای یگان حفاظت شیلات گلستان طی عملیاتی دریایی توسط 2 فروند شناور گلف به جمع آوری دام های غیر مجاز و بلاصاحب در رودخانه گرگانرود پرداختند.
13970730
نجات فوک خزری از تور صیادان گلستانی
  فوک خزری که در تور صیادان شرکت تعاونی پره بصیر آباد گیر کرده بود, توسط ناظرین پره شیلات گلستان و کارشناسان مرکز درمانی تحقیقاتی فوک خزری آزاد شد.
13970729
کاملترین زنجیره فعالیت های شیلاتی در قشم مشهود است
مدیر کل شیلات هرمزگان در بازدید از فعالیت های شیلاتی شهرستان قشم با بیان اینکه قشم با توجه به ظرفیت های شیلاتی خود و همچنین فعالیت های شیلاتی صورت گرفته  در این شهرستان مهمترین قطب شیلاتی استان است گفت: زنجیره کامل  فعالیت های شیلاتی در قشم مشهود است.
13970728
برنامه های توسعه تکثیر و پرورش ماهی تیلاپیا در استان سمنان
به منظور تسریع در اجرای برنامه های توسعه تکثیر و  پرورش ماهی تیلاپیا در استان سمنان جلسه ای در سالن جلسات سازمان شیلات ایران با حضور دکتر حسن صالحي معاون وزیر و رییس سازمان شیلات ایران، دكتر ميرعماد رييس سازمان جهاد كشاورزي استان سمنان، دكتر پوركاظمي رييس موسسه تحقيقات علوم شيلاتي كشور،  دكتر قدرتي  رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و منابع طبیعی استان سمنان، مهندس مهدوي مدير شيلات و امور آبزيان استان سمنان و دكتر شكوري مديركل دفتر آبزيان آب شيرين، مهندس بیگی مجری  تکثیر و پرورش ماهی تیلاپیا در کشور و سایر همکاران موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور برگزار شد.
13970725
صید بیش از ۲۰۰ تن ماهی در مازندران
رﺋیس گروه صیدوبنادرماهیگیری شیلات مازندران از صید بیش از ۲۰۰ تن ماهیان استخوانی درمازندرا ن در یک هفته گذشته خبر داد.
13970725
شیلات حوزه استراتژیک اقتصاد هرمزگان است
استاندار هرمزگان به همراه مدیرکل حوزه استاندار و مشاور استاندار هرمزگان،ريئس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان، فرماندار بندرعباس و مدیر کل شیلات هرمزگان  با حضور در محل صیدگاه میگو در بندرعباس و در کنار لنج های صید میگو از نزدیک جریان صید میگو و فعالیت صیادان هرمزگان را بازدید و به تسهیل و رفع موانع و دغدغه های صید و صیادیطی گفتگو با صیادان  پرداختند.
13970724
موفقیت هرمزگان در پرورش ماهیان به ارزش خاویاری
رئیس گره توسعه آبزیان آبهای داخلی شیلات هرمزگان  با اشاره به شرایط اقلیمی استان واحداث بیش از سه هزار و 500 استخر ذخیره آب کشاورزی و همچنین ساخت بیش از 25 سد با هدف تغذیه سفره های زیر زمینی و کنترل سیلاب گفت: خوشبختانه این سازه ها شرایط مناسبی را جهت پرورش انواع آبزیان آب شیرین شامل نواع ماهیان خاویاری، انواع خانواده کپور ماهیان و ... در مناطق دور از ساحل  استان فراهم نمود.
13970724
برگزاری دوره آموزشی مدیریت و آماده سازی استخرهای پرورش ماهیان گرمابی در گنبد کاووس
دوره آموزشی مدیریت آماده سازی و کنترل کیفی استخرهای پرورش ماهیان گرمابی به مدت 2 روز در محل جهاد کشاورزی شهرستان گنبد کاووس برگزار شد.
13970724
ثبت جهانی خاویار ایران در سازمان جهانی مالکیت فکری
محصول مهم و صادراتی خاویار ایران در سازمان جهانی مالکیت فکری (wipo) به ثبت جهانی رسید.
13970723
ترمیم ساختار کمیته فنی متناظر ISIRI/TC234 شیلات و آبزی پروری
نشست ترمیم ساختار کمیته فنی متناظر ISIRI/TC234 با عنوان شیلات و آبزی پروری با حضور رییس دفتر مطالعات تطبیقی و مشارکت در تدوین استانداردهای بین المللی سازمان ملی استاندارد ایران و کارشناسان سازمان ملی استاندارد و اساتید دانشگاه ها و مدیران سازمان شیلات ایران و موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور و سازمان حفاظت محیط زیست و پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی و اعضاء کمیته برگزار شد. 
13970723
بازدید از بازارچه تخصصی آبزیان و خوراک های دریایی
دکتر حسن صالحی معاون وزیر و رییس سازمان شیلات ایران روز یکشنبه  22 مهرماه سال جاری به همراه هیاتی از مسئولین و کارشناسان شیلاتی از بازارچه تخصصی آبزیان و خوراک های دریایی واقع در میدان تره بار جلال آل احمد ( قزل قلعه  ) تهران بازدید به عمل  آورد.  


13970723
برگزاری دوره آموزشی کنترل و بازرسی از شناورها در اداره کل شیلات مازندران
به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران به نقل از شیلات مازندران، به منظور آشنایی مدیران و کارشناسان شیلاتی استان های شمالی گیلان، گلستان و مازندران با قوانین و مقررات بین المللی دریانوردی وموارد بازرسی ازشناورهای صیادی یک دوره آموزشی یک روزه درسالن اجتماعات اداره کل شیلات مازندران در بابلسر برگزار شد که در این دوره ۱۶ نفر از مدیران وکارشناسان سه استان حضورداشتند.
13970723
گزارش تصویری بازدید دکتر حسن صالحی معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران و هیئت همراه از بازارچه تخصصی آبزیان و خوراک های دریایی
13970722
پرداخت تسهیلات به صادرکنندگان میگو استان گلستان
مدیر کل شیلات گلستان گفت: طی اعلام آمادگی بانک توسعه صادرات ایران، صادرکنندگان میگو استان می توانند از تسهیلات ویژه ی این بانک بهره مند شوند.

13970722
نشست شیلاتی رئیس و برخی اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس درچابهار
دكتر احمدعلي كيخا رئيس كميسيون كشاورزي،آب و منابع طبيعي مجلس شوراي اسلامي در نشستي كه روز پنجشنبه ١٩ مهرماه ١٣٩٧ در خصوص بررسي مسائل شیلاتی با حضور معاونين برنامه ريزي و آبزي پروري سازمان شيلات، رئيس سازمان جهاد استان، مديران كل شيلات و دامپزشكي استان و ديگر مسئولين استاني و شهرستاني، صیادانو بهره برداران شيلاتي منطقه در اداره کل شیلاتاستان در چابهار برگزار شدگفت:كارگروه ويژه شیلات استان سيستان و بلوچستان در سازمان شيلات ايران بايد ايجاد شود.
13970722
برخورد قاطع یگان حفاظت شیلات سیستان و بلوچستان با متخلفین صید و صیادی
سرهنگ نجف صفری فرمانده یگان حفاظت شیلات استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه طی هفته های اخیر گشتها و عملیات های متعددی توسط یگان حفاظت این استان در سواحل دریای عمان درچابهار و کنارک صورت پذیرفت از کشف و توقیف تعداد زیادی شناور و ادوات صید غیر مجاز و متخلف در هفته گذشته خبر داده و بر ادامه این روند و برخورد قاطع این یگان با متخلفین صید و صیادی در روزهای آتی تأکید کرد.
13970722
پیشنهاد واگذاری اراضی پرورش میگو به تعاونی ها و شرکت های توانمند اقتصادی
استاندار هرمزگان بر لزوم واگذاری اراضی پرورش میگو در هرمزگان به تعاونی ها و شرکت های توانمند اقتصادی تاکید کرد.
13970722
برداشت 1000 تن میگو از مزارع گمیشان
معاون آبزی پروری شیلات استان گفت: تاکنون و با گذشت 22 روز از آغاز برداشت میگو از مزارع گمیشان 1000 تن محصول از سطح 270 هکتار این مزارع برداشت شده است.
13970718
خسارت ۷۰ میلیاردریالی سیل به مزارع پرورش ماهی درمناطق غرب استان مازندران
مهندس ولی اله محمدزاده مدیرکل شیلات مازندران که به منظوربررسی وضعیت مزارع پرورش ماهی مناطق غرب استان که براثرسیل اخیردچارخسارت شده اند از مناطق دو و سه هزارتنکابن بازدید کرد.
13970718
آغاز فصل صید ماهیان استخوانی در سواحل استان گلستان
معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان گفت: فصل صید ماهیان استخوانی در سوحل استان از امروز (15 مهر) آغاز شده و تا 15 فروردین به مدت 6 ماه ادامه خواهد داشت.
13970718
تثبیت مالکیت اراضی دولتی از اولویت های مهم شیلات هرمزگان است
مدیر کل شیلات هرمزگان در دیدار با مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان هرمزگان با اشاره به اهمیت ثبت اسناد و املاک دولت گفت: تثبیت مالکیت اراضی دولتی از اولویت های شیلات هرمزگان است.
13970717
استقبال هرمزگان از سرمایه گذاری شیلاتی در جمهوری اسلامی موریتانی ، افزایش تعاملات در حوزه شیلات هرمزگان در عرصه های بین المللی
مدیر کل شیلات هرمزگان در دیدار با هیئتی از جمهوری اسلامی موریتانی از استقبال هرمزگان برای سرمایه گذاری شیلاتی و افزایش تعاملات در حوزه شیلات با این کشور خبر داد.
13970716
شیلات یکی از اصلی ترین محور های توسعه شهرستان خمیر

در دیدار مدیر کل شیلات هرمزگان با فرماندار خمیر از فعالیت های شیلاتی به عنوان محورهای توسعه شهرستان خمیر یاد  شد.

13970716
کارگاه آموزشی ملی تولید و پرورش آرتمیا
کارگاه آموزشی تولید و پرورش آرتمیا  با همکاری  دفتر امور میگو و آبزیان آب شور و دفتر حوزه ریاست، روابط عمومی و اموربین الملل سازمان شیلات ایران  باحضور معاون توسعه آبزی پروری و مدیر فنی و امور آبزی پروران و بیش از 38 نفر از کارشناسان شیلات استان ها ، ستاد و مرکز تحقیقات آرتمیای کشور و بخش خصوصی در روز پنجشنبه مورخ 97/7/12 به مدت 2 ساعت در محل دائمی نمایشگاه بین المللی – سال 21 برگزار شد.
13970716
کارگاه آموزشی سیستم های بازچرخشی آب در آبزی پروری

همزمان با برگزاری نمایشگاه بین المللی شیلات ، آبزیان ، ماهیگیری و صنایع وابسته، با هدف ارتقاء سطح علمی کارشناسان و آبزی پروران،  کارگاه آموزشی " سیستم های بازچرخشی آب در آبزی پروری  "   با همکاری دفتر آبزیان آب شیرین و دفتر حوزه ریاست ، روابط عمومی و امور بین الملل سازمان شیلات ایران در روز جمعه  مورخ 97/7/13 به مدت 2 ساعت با حضور  بیش از 58 نفر از مدیران و کارشناسان اداره /اداره کل  شیلات استان های کشور و ستاد ( معاونت آبزی پروری ) و بخش خصوصی با بهر ه گیری از توان علمی معاون ارتباط با صنعت دانشگاه ارشاد دماوند در محل دائمی نمایشگاه بین المللی سالن 21 برگزار شد.

13970716
گزارش تصویری سومین دوره نمایشگاه بین المللی شیلات، آبزیان، ماهیگیری و صنایع وابسته Ifex2018
 
13970716
54 شرکت تعاونی ماهیگیران پره استان مازندران صید خود را از دریای خزر آغاز کردند
آﺋین رسمی افتتاح صید و بهره برداری ماهیان استخوانی دریای خزر، با حضور مسئولین استانی و ملی در محل شرکت تعاونی پره ماهیگیران شهید کارگر در سواحل شهر تاریخی فرح آباد شهرستان ساری برگزار شد.
13970715
تولید 21 هزار تن آبزیان در استان کرمانشاه
با ایجاد شرایط مساعد برای توسعه آبزی پروری در استان،  میزان تولید آبزیان پرورشی در سال ۹۷ به 21 هزار تن خواهد رسید.
13970715
ثبت جهانی خاویار ایران در سازمان جهانی مالکیت فکری(wipo )
ث با اقدامات و تلاش سازمان صنعت، معدن و تجارت و مدیریت امور ماهیان خاویاری استان، محصول مهم و صادراتی خاویار ایران توسط دفتر حمایت از مالکیت صنعت وزارت صنعت، معدن و تجارت، در سازمان جهانی مالکیت فکری (wipo ) به ثبت جهانی رسیده است.
13970715
برگزاری دومین جشنواره طبخ غذاهای دریایی در تهران
در حاشیه سومین دوره نمایشگاه بین المللی شیلات، آبزیان، ماهیگیری و صنایع وابسته Ifex2018 دومین جشنواره طبخ غذاهای دریایی در محل دائمی نمایشگاه های  بین المللی تهران برگزار شد.
13970714
دیدار هیات شیلاتی موریتانی با رئیس سازمان شیلات ایران
هیات شیلاتی کشور موریتانی به ریاست شیخ بوجینی رئیس اتحادیه صیادان موریتانی در تاریخ 14 مهرماه 1397 با رئیس سازمان شیلات ایران دیدار کرد.
13970714
دکترعلی نجفی نماینده مردم شهرستان بابل درمجلس شورای اسلامی : یکی از مزیت های مهم استان مازندران بخش شیلاتی و تولیدات آن می باشد
دکتر علی نجفی در بابلسر مساﺋل و موضوعات شیلاتی را در نشست مشترک با مدیرکل شیلات مازندران بررسی کرد. 
13970713
بازدید سفیر روسیه در ایران از سومین نمایشگاه بین المللی شیلات، آّبزیان، ماهیگیری و صنایع وابسته IFEX2018
در دومین روز از سومین نمایشگاه بین المللی شیلات، آبزیان، ماهیگیری و صنایع وابسته IFEX2018 آقای جگاریان سفیر کشورروسیه در ایران ، طی بازدید از این نمایشگاه با دکتر حسن صالحی معاون وزیر و رییس سازمان شیلات ایران در محل غرفه سازمان شیلات ملاقات و گفتگو کرد.    
13970713
بازدید مدیرعامل بانک کشاورزی از سومین نمایشگاه بین المللی شیلات ، آبزیان ، ماهی گیری و صنایع وابسته (IFEX 2018)

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل بانک کشاورزی با حضور در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران، از سومین نمایشگاه بین المللی شیلات ، آبزیان ، ماهی گیری و صنایع وابسته (IFEX 2018) بازدید کرد.


13970712
بازدید معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت جمهوری اسلامی ایران از سومین نمایشگاه شیلات، آبزیان، ماهی گیری و صنایع وابسته
به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران مهندس مجتبی خسرو تاج معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران در سومین نمایشگاه بین المللی شیلات،آبزیان، ماهی گیری و صنایع وابسته  شرکت و از غرفه های حاضر بازدید کرد.
13970712
بازدید رییس سازمان دامپزشکی کشور از سومین نمایشگاه شیلات، آبزیان، ماهی گیری و صنایع وابسته
رییس سازمان دامپزشکی کشور در افتتاحیه سومین نمایشگاه بین المللی شیلات،آبزیان، ماهی گیری و صنایع وابسته  شرکت و از غرفه های حاضر بازدید کرد.
13970712
افتتاح سومین نمایشگاه بین المللی شیلات، آبزیان، ماهیگیری و صنایع وابسته Ifex2018
سومین نمایشگاه بین المللی شیلات، آبزیان، ماهیگیری و صنایع وابسته Ifex2018 با حضور دکتر حسن صالحی معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران، مهندس رجایی  رییس شرکت مادر تخصصی کشاورزی،معاونین و مدیران کل ستادی و استانی    در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران افتتاح شد.
13970711
تفاهم نامه همکاری مشترک بین سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع و سازمان شیلات ایران
تفاهم نامه همکاری مشترک بین سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع و سازمان شیلات ایران در حاشیه مراسم افتتاحیه سومین نمایشگاه بین المللی شیلات، آبزیان، ماهیگیری و صنایع وابسته Ifex2018  در تاریخ 97/7/11 منعقد شد. 
13970704
دو رویداد شیلاتی در تهران
دو رویداد شیلاتیِ سومین نمایشگاه بین‌المللی شیلات، آبزیان، ماهیگیری و صنایع وابسته و دومین جشنواره طبخ غذاهای دریایی کشور از 11 لغایت 14 مهرماه سال جاری در تهران برگزار می‌شود.
13970710
برگزاری نشست تخصصی بررسی موضوعات فانوس ماهیان در شیلات ایران
نشست تخصصی فانوس ماهیان با هدف بررسی مشکلات موجود صنعت صید فانوس ماهیان و اتخاذ راهکارهای لازم برای حل این مشکلات در روز دوشنبه مورخ 97/7/9 به ریاست دکتر حسن صالحی معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران برگزار شد.
13970710
برگزاری دوره آموزشی آشنایی با پرورش ماهیان خاویاری در شهرستان کردکوی
دوره آموزشی آشنایی با پرورش ماهیان دریایی با تاکید بر گونه خاویاری در محیط محصور، در شهرستان کردکوی برگزار شد.
13970709
اجرای موفقیت آمیز پروژه تولید بچه ماهی گرمابی از لارو توسط بخش خصوصی
به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران به نقل از اداره کل شیلات آب های داخلی استان سیستان و بلوچستان، مهندس سیستانی با اعلام این خبر افزود: با هدف تامین نیاز رو به گسترش بچه ماهی بهره برداران و پرورش دهندگان ماهی در استان ،کار پرورش لارو دو گونه بچه ماهی گرمابی شامل کپور معمولی و آمور توسط بخش خصوصی با همکاری اداره کل شیلات استان،در شهرستانهای مختلف استان در حال انجام است که در همین راستا تا کنون قریب به 300 هزار قطعه بچه ماهی تولید شده توسط بخش خصوصی بین پرورش دهندگان استان توزیع شده و همچنان نیز ادامه دارد.
13970708
20 میلیارد ریال به مجتمع پرورش ماهی سپیددشت اختصاص یافت
استاندار لرستان گفت: 20 میلیارد ریال امسال برای ادامه طرح احداث مجتمع پرورش ماهی 6 هزار تنی سپیددشت اختصاص یافته است.
13970708
صیادان مازندرانی امسال 15 مهرماه صید در دریا را آغاز می نمایند
به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران به نقل از شیلات مازندران، این مطلب را ولی اله محمدزاده مدیرکل شیلات مازندران درگردهمایی مدیران تعاونی های پره استان که امروز دراداره کل شیلات مازندران برگزارشد اعلام کرد وگفت : براساس مصوبه کمیته مدیریت صیدماهیان استخوانی سازمان شیلات ایران، صیادان پره مازندرانی می توانند ۵ روز زودتراز سنوات قبل تورهای صیادی رادردریاپهن وبرای صیداقدام نمایند.
13970708
آغاز فصل صید میگو در هرمزگان از دهم مهر
مدیرکل شیلات هرمزگان از آغاز فصل صید میگو  در آب های هرمزگان از دهم مهرماه خبر داد. 
13970708
جلسه ی هم اندیشی و برنامه ریزی مسئولین حراست جهاد کشاورزی شهرستان های استان در شیلات گلستان
سومین جلسه ی هم اندیشی و برنامه ریزی مسئولین حراست جهاد کشاورزی شهرستانهای استان به میزبانی اداره کل شیلات گلستان برگزار شد.
13970707
آغاز فصل صید ماهیان استخوانی از نیمه مهر ماه
معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات گلستان گفت: فصل صید ماهیان استخوانی در استان از 15 مهر ماه آغاز می شود و به مدت 6 ماه ادامه خواهد داشت.

13970707
کشف ۳.۷ تن ماهی و میگوی غیرمجاز توسط دریابانان ماهشهر
فرمانده مرزبانی خوزستان با اعلام دستگیری چهار صیاد قانون شکن غیرمجاز در سواحل خوزستان از کشف سه تن و ۷۰۰ کیلوگرم ماهی و میگوی صید شده خبر داد.
13970704
برگزاری جلسه بررسی اهمیت و نحوه مشارکت جامعه صیادی پره درحفاظت و بازسازی ذخایرماهیان ارزشمند دریای خزردربابلسر
جلسه بررسی اهمیت و نحوه مشارکت جامعه صیادی پره درحفاظت و بازسازی ذخایرماهیان ارزشمند دریای خزر باحضورمدیران کل دفترامورصیدوصیادی ، دفتربازسازی و حفاظت ازذخایرژنتیکی آبزیان ، فرمانده یگان حفاظت منابع آبزی سازمان شیلات ایران و معاونین صیدوبنادرماهیگیری ادارات کل استان های شمالی ، فرماندهان یگان حفاظت منابع آبزیان سه استان شمالی ، مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی های صیادی کشورونیزمدیران اتحادیه تعاونی های پره استان های مازندران ،گیلان و گلستان درسالن اجتماعات اداره کل شیلات مازندران درتاریخ 4 مهرماه 1397 در بابلسر برگزارشد.

13970705
برگزاری سومین نمایشگاه بین المللی شیلات، آبزیان، ماهیگیری و صنایع وابسته IFEX2018
سومین نمایشگاه بین المللی شیلات، آبزیان، ماهیگیری و صنایع وابسته IFEX2018 از  تاریخ 11 لغایت 14 مهرماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود.
13970704
برگزاری جلسه بررسی اهمیت و نحوه مشارکت جامعه صیادی پره درحفاظت و بازسازی ذخایرماهیان ارزشمند دریای خزر در بابلسر
به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران به نقل از شیلات مازندران، با حضورمدیران کل دفتر امورصیدوصیادی ، دفتربازسازی و حفاظت ازذخایرژنتیکی آبزیان ، فرمانده یگان حفاظت منابع آبزی سازمان شیلات ایران و معاونین صیدو بنادر ماهیگیری ادارات کل استان های شمالی، فرماندهان یگان حفاظت منابع آبزیان سه استان شمالی، مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی های صیادی کشور و نیز مدیران اتحادیه تعاونی های پره استان های مازندران،گیلان و گلستان درسالن اجتماعات اداره کل شیلات مازندران در بابلسر برگزار شد
13970704
به گزارش جشنواره بزرگ طبخ غذاهای دریایی
جشنواره بزرگ طبخ غذاهای دریایی به همت مدیریت شیلات و امور آبزیان استان تهران و در حاشیه سومین نمایشگاه بین المللی شیلات، آبزیان، ماهیگیری و صنایع وابسته IFEX2018  برگزار می شود.
13970704
کارگاه آموزشی تخصصی تجهیزات پرورش ماهی در قفس
کارگاه آموزشی تخصصی " تجهیزات پرورش ماهی در قفس" شامل مواد اولیه، طراحی، تولید و نصب در حاشیه سومین نمایشگاه بین المللی شیلات، آبزیان، ماهیگیری و صنایع وابسته IFEX2018 برگزارمی شود.
13970704
بازدید مسئولین کشوری و استانی ازغرفه شیلات مازندران درنمایشگاه تخصصی دام و طیور، شیلات و آبزیان درساری
به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران به نقل از شیلات مازندران ، دکترخسروتاج معاون صادراتی وزیرصنعت و معدن و تجارت و دکترمعصومی فرمدیرکل دفترهماهنگی و پایش وزارت خارجه ازغرفه شیلات مازندران درنمایشگاه تخصصی دام و طیور، شیلات و آبزیان و صنایع وابسته که درروزسه شنبه سوم شهریورماه در دهکده تجاری نیاوران ساری برگزارشد بازدید کرد .
13970703
استقرار سازه های زیستگاه مصنوعی در چابهار
با همت و پیگیری اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان (چابهار)، سازه های زیست گاه های مصنوعی آبزیان در آب های منطقه آزاد چابهار استقرار یافت.
13970631
آغاز برداشت میگو از مزارع گلستان
حضور مدیرکل دفتر امور میگو و آبزیان آب شور سازمان شیلات ایران و معاون آبزی پروری اداره کل و رئیس اداره میگو شیلات گلستان برداشت میگو از مزارع گلستان آغاز شد.
13970627
برگزاری مراسم عزاداری ماه محرم در سازمان شیلات ایران
مراسم ویژه سوگواری  شهادت سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) در هفتمین روز از ماه محرم در روز دوشنبه مورخ 97/6/26 با حضور آیت الله تقوی نماینده ولی فقیه در وزارت جهادکشاورزی، دکتر فلسفی مدیرکل حوزه نمایندگی ولی فقیه در وزارت جهادکشاورزی، حجت الاسلام و المسلمین پرویز پور مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان شیلات ایران، دکتر حسن صالحی معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران، معاونین و مدیران ستادی و استقبال پرشور کارکنان در محل نمازخانه سازمان شیلات ایران برگزار شد.
13970626
برگزاری کارگاه آموزش طبخ آبزیان در استان آذربایجان غربی
دوره آموزشی تکمیلی طبخ آبزیان ویژه بانوان شاغل در دستگاه های اجرایی استان آذربایجان غربی به همت مدیریت شیلات و آبزیان استان و با همکاری موسسه خیریه رفاه کودک و نوجوان ارومیه در محل موسسه برگزار گردید.
13970625
اعلام آمادگی 8 مرکز جهت عمل آوری و فرآوری میگوی گلستان
در آستانه فصل برداشت میگو از مجتمع پرورش میگو گمیشان، 8 مرکز آمادگی خود را جهت عمل آوری و فرآوری این محصول اعلام کردند.
13970625
بازدید استاندار گلستان از مجتمع پرورش میگو گمیشان
همزمان با نزدیک شدن فصل برداشت میگو، استاندار گلستان از مجتمع پرورش میگو گمیشان، یک مرکز عمل آوری در حال ساخت و کانال آبرسان بازدید به عمل آورد.
13970625
آغاز فعالیت های صید و صیادی در دریاچه پشت سد ارس
با توجه به فرا رسیدن فصل صید و صیادی و اتمام فصل تخم ریزی ماهیان در دریاچه پشت سد ارس و با توجه به مجوزهای صادر شده از سوی مدیریت شیلات و امور آبزیان استان آذربایجان غربی، تعاونی های 18 و 19 ارس مجازند فعالیت های صیادی خود را از روز شنبه مورخ 97/6/24 لغایت تا اطلاع ثانوی آغاز نمایند.
13970624
صید در آب‌های جنوب به چینی‌ها سپرده نشده فقط کشتی‌ها چینی هستند
نشست هیات رئیسه فراکسیون امید برای بررسی نحوه صید در آب‌های جنوب در تاریخ 20 شهریور برگزار و مقرر شد جلسات بعدی در این رابطه پس از جمع‌آوری اطلاعات بیشتر ادامه یابد.
13970624
نامه انتقادی رئیس هیات مدیره اتحادیه سراسری صیادی به عارف
رئیس هیات مدیره اتحادیه سراسری صیادی در نامه ای خطاب به رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی از برخورد نمایندگان با نماینده صیادان در جلسه شورا انتقاد و از تلاش های نمایندگان برای پیگیری مسائل شیلات تشکر کرد.
13970624
قابل توجه کلیه پذیرفته شدگان چندبرابر ظرفیت آزمون استخدامی متمرکز
 
13970624
توقیف سه کشتی مختلف صیادی در آب های جاسک
معاون صید و بنادر ماهیگیری سازمان شیلات ایران با بیان اینکه سه کشتی صیادی مختلف در آبهای شهرستان جاسک توقیف شد، خاطرنشان کرد: این کشتی ها در زمان اجرای طرح دریابست و شبانه در آب های شهرستان جاسک ماهی صید می کردند.
13970624
حضور رئیس سازمان شیلات ایران در افتتاحیه دومین همایش و نمایشگاه بین المللی شیلات سن پترزبورگ
دکتر حسن صالحی معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران در مراسم افتتاحیه دومین همایش و نمایشگاه بین المللی شیلات سن پترزبورگ در تاریخ 23/6/97 حضور یافت.
13970624
آغاز فصل صید 501 لنج برودتی در چابهار و کنارک
فصل صید 501 لنج برودتی در آب های ساحلی چابهار و کنارک در جنوب سیستان و بلوچستان آغاز شد و تا خردادماه سال بعد ادامه دارد.
13970623
بازدید رییس سازمان شیلات ایران از مرکز اصلاح نژاد آبزیان در سن پترزبورگ

دکتر حسن صالحی معاون وزیر و رییس سازمان شیلات ایران به اتفاق هیات همراه، در حاشیه اجلاس نهم کمیسیون شیلاتی ایران و روسیه روز پنجشنبه مورخ 22/06/97 از مرکز اصلاح نژاد آبزیان رایشا در سن پترزبورگ بازدید کرد.

13970623
نهمین اجلاس کمیسیون مشترک شیلاتی ایران وروسیه برگزار شد

نهمین اجلاس کمیسیون مشترک شیلاتی بین جمهوری اسلامی ایران و روسیه فدراتیو در تاریخ 21 شهریورماه 1397 در سن پترزبورگ  روسیه برگزارشد.

13970621
آغاز صید ماهیان گرم آبی در کردستان
مدیر شیلات و آبزی پروری سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: صید ماهیان گرم آبی در این استان توسط 478 صیاد آغاز شد.
13970620
برگزاری نهمین اجلاس کمیسیون مشترک شیلاتی ایران و روسیه در سن پترزبورگ
نهمین اجلاس کمیسیون مشترک شیلاتی جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه طی روزهای 21 و 22 شهریورماه سال جاری در شهر سن پترزبورگ روسیه برگزار می شود.
13970620
رهاسازی بچه ماهی سفید در استان اردبیل
تعداد پانصدهزار قطعه بچه ماهی سفید در سطح استان اردبیل رهاسازی شد.
13970620
بازدید از نمایشگاه دام، طیور و صنایع وابسته
نمایشگاه دام، طیور و صنایع وابسته از تاریخ 15 لغایت 18 شهریور ماه 1397 در محل دائمی نمایشگاه بین المللی برگزار شد.
13970619
آموزش پخت ماهی
با هدف آشنایی بیشتر بانوان با روش های پخت انواع غذا از ماهی و آبزیان یک کلاس آموزشی در جهاد کشاورزی استان برگزار شد .
13970619
سرنوشت صیادان اسیرشده در امارات در حال پیگیری است
رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر با اشاره به کشته، زخمی و اسیر شدن 9 صیاد بوشهری توسط گارد ساحلی امارات متحده عربی گفت: سرنوشت صیادان اسیرشده بوشهری در امارات متحده عربی در حال پیگیری است.
13970619
بررسی نحوه فعالیت شناورهای صید فانوس ماهیان در وزارت کشور
نحوه فعالیت شناورهای صید فانوس ماهیان در استان‌های جنوبی کشور در وزارت کشور مورد بررسی قرار گرفت.
13970618
بازدید علمی و ترویجی پرورش دهندگان ماهیان خاویاری مازندران از پروژه های استان گیلان
دومین بازدید علمی و ترویجی پرورش دهندگان ماهیان خاویاری مازندران درسال ۹۷ از پروژه های ماهیان خاویاری از  استان گیلان انجام شد.
13970617
تجلیل از دریائیان نمونه کشور در مراسم روز جهانی دریانوردی
در مراسم روز جهانی دریانوردی مورخ 17 شهریور ماه 1397 با حضور دبیرکل سازمان جهانی دریانوردی و وزیر راه و شهرسازی از دریائیان نمونه کشور در سال ۱۳۹۷ تجلیل شد.
13970617
رها سازی بچه ماهی خاویاری در رودخانه كرگانرود بخش مركزي شهرستان تالش
تعداد 2400 قطعه بچه ماهی خاویاری در رودخانه گرگانرود بخش مرکزی شهرستان تالش رهاسازی شد. 
13970617
آغاز مراسم روز جهانی دریانوردی
مراسم گرامیداشت روز جهانی دریانوردی با ادای احترام به شهدای نفتکش سانچی امروز 17/6/97 آغاز شد.
13970614
بازدید مدیرکل شیلات استان از روند به وزن رسانی بچه ماهی مورد نیاز پرورش در دریا
مدیرکل شیلات استان سیستان و بلوچستان از روند به وزن رسانی بچه ماهی مورد نیاز پرورش در دریا در مرکز تکثیر در اربیان بهار رمین بازدید کرد .
13970614
ایجاد زیستگاه مصنوعی فرصتی برای بازسازی ذخایر آبزیان
با مشارکت بخش خصوصی ساخت حدود100 زیستگاه مصنوعی به منظور ایجاد فرصتی برای بازسازی ذخایر آبزیان در دست اجراست.
13970614
توقف صدور صید میگوی ببری در خوزستان
به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران به نقل از شیلات خوزستان بر اساس نتایج تحقیقات بعمل آمده توسط کارشناسان پژوهشکده آبزی پروری جنوب کشور و مصوبه کمیته مدیریت صید استان و به منظور جلوگیری از وارد آمدن صدمات جبران ناپذیر به ذخایر آبزیان خلیج فارس و تضمین بهره برداری پایدار از دریا و تدوام اشتغال در حرفه صیادی ، از تاریخ 1397/6/18 تا اطلاع ثانوی، صید میگوی ببری در صیدگاه بحرکان خوزستان ممنوع اعلام می شود.
13970614
آغاز پرورش ميگو در سايت روديك چابهار
فاز نخست سایت پرورش میگوی رودیک پس از سالها انتظار بعنوان"دومین مجتمع پرورش میگوی استان سیستان و بلوچستان (چابهار)"با ذخیره سازی بچه میگو در تاریخ ١١ شهريور ٩٧ آغاز بکار نمود.
13970613
پخش برنامه تلویزیونی « فانوس ماهیان ذخایر ارزشمند»
برنامه تلویزیونی «فانوس ماهیان ذخایر ارزشمند» امروز سه شنبه مورخ 97/6/13 بعد از اخبار نیمروزی ساعت 14 از شبکه اول سیما در برنامه سیمای آبادی پخش می شود.

13970611
دیدار نماینده شرکت روسی با رئیس سازمان شیلات ایران
نماینده یک شرکت روسی صبح امروز با معاون وزیر و رییس سازمان شیلات ایران در دفتر وی دیدارکرد .

13970611
مراسم كلنگ زني احداث پروژه شيلاتي در كنارك
كلنگ احداث پروژه هاي موج شكن و اسكله صيادي تنگ جديد و احداث اسكله ساماندهي قايق هاي صيادي كنارك با حضور رئيس بنياد شهيد و امور ايثارگران كشور، استاندار و ساير مسئولين استاني و محلي روز شنبه ١٠ شهريورماه ١٣٩٧به زمين زده شد.
13970611
افتتاح اسكله آبرساني پروژه پرورش ميگوي روديك چابهار
در ششمين روز از هفته دولت اسكله آبرساني پروژه پرورش ميگوي روديك با حضور استاندار، معاونين و تعدادي از مسئولين استانداری، فرماندار ويژه چابهار، مديركل شيلات استان و ساير مسئولين استاني و شهرستاني روز چهارشنبه7 شهريور ماه 13٩٧ افتتاح و به بهره برداري رسيد.
13970611
بزرگداشت روز آبزی پروری ایران و فرانسه
مراسم بزرگداشت روز آبزی‌پروری ایران و فرانسه در شهر بندری مون‌پولیه در تاریخ 29 آگوست 2018 مقارن با 7 شهریور 1397 برگزار شد.
13970610
تولید دویست هزار تن آبزی در مکران بر اساس برنامه ششم
رئیس سازمان شیلات کشور گفت: برای تولید لابستر و خیار دریایی و جلبک ها، یک پروژه مشترک تحقیقاتی را به طور پایلوت با بعضی از کشورهای آسیای جنوب شرقی در استان سیستان و بلوچستان بین چابهار و کنارک در دست اجرا داریم.
13970610
افتتاح پروژه های شیلات گلستان در هفته دولت

آیین افتتاح متمرکز پروژهای هفته دولت شهرستان گمیشان با حضور سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش، سید مناف هاشمی استاندار گلستان، دکتر نورقلی پور نماینده مردم منطقه در مجلس شورای اسلامی، کیا رئیس اداره شیلات شهرستان گمیشان و دکتر توماج فرماندار گمیشان در سیمین شهر برگزار شد.

13970610
افتتاح بیش از 10 پروژه شیلاتی در هفته دولت
مدیر کل شیلات گلستان گفت: درهفته دولت سال جاری بیش از 10 پروژه شیلاتی در استان افتتاح شده است.
13970607
انتخاب اداره کل شیلات مازندران بعنوان دستگاه برتردرجشنواره شهید رجایی سال 97
به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران به نقل از شیلات مازندران ، استاندارمازندران در جشنواره شهید رجایی استان با اهداءلوح تقدیر و تندیس از مدیرکل شیلات مازندران  به عنوان دستگاه برتر در زمینه بهبود فضای کسب و کار و اشتغال در سه محور : پرورش ماهی خاویاری، پرورش آبزیان در دریا ( ماهی در قفس ) و همچنین شیل گذاری ( تکثیرطبیعی ماهی ) تجلیل به عمل آورد .
13970607
حضور رئیس سازمان شیلات ایران در برنامه زنده حالا خورشید از شبکه سه سیما
دکتر حسن صالحی معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران درتاریخ 1397/6/5 در برنامه زنده " حالا خورشید" از شبکه سه سیما حضور یافت و به سوالات و ابهامات مجری برنامه و مردم در خصوص حضور شناورهای صید میکتوفیده در آبهای جنوب کشور پاسخ داد.
كليه حقوق اين پورتال متعلق به سازمان شیلات ایران مي باشد
روابط عمومی سازمان شیلات ایران