امروز : یکشنبه 8 خرداد 1401 بروزرسانی:1401/03/07

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

12:33 PM 1400/10/26 تعداد بازدید: 50

مديركل شيلات خوزستان گفت: شناور‌هاي صيادي غيرمجاز و فاقد هويت در صيدگاه‌هاي شمال غرب خليج فارس و بنادر صيادي خوزستان سرشماري شدند.

به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، فتح اله ابوعلي در گفتگوي اختصاصي با خبرنگار مانا افزود: هدف از اجراي اين طرح ساماندهي شناور‌هاي صيادي فاقد پروانه و قانونمند كردن فعاليت صيادي آنان است.

وي با اشاره به اينكه طرح سرشماري شناور‌هاي صيادي فاقد پروانه فعاليت با دستور وزير جهاد كشاورزي و تاكيد سازمان شيلات ايران انجام شده است اظهار داشت: براي اجراي اين طرح ۱۳ تيم اجرايي در مناطق خرمشهر، آبادان، شادگان، ماهشهر و هنديجان فعال شدند و از همه شناور‌هاي فاقد هويت آمارگيري شد.

مديركل شيلات خوزستان با اشاره به فعاليت غيرمجاز شناور‌هاي صيادي در سال‌هاي اخير كه به ذخاير و منابع آبزيان دريايي در صيدگاه‌هاي شمال خليج فارس آسيب رسانده است، افزود: ساماندهي شناور‌هاي فاقد هويت مي‌تواند از فشار بيش از حد به ذخاير آبزيان منطقه بكاهد.

ابوعلي افزود: صيادان غيرمجاز در سال‌هاي گذشته بار‌ها خواستار صدور پروانه صيد براي فعاليت صيادي در صيدگاه‌هاي شمال غرب خليج فارس شده بودند و اين كار مي‌بايست توسط سازمان شيلات ايران انجام مي‌شد.

سنگيني ناوگان صيد و صيادي، ورود شناور‌هاي بيگانه به محدوده صيدگاه‌هاي كشور، صيد به روش ترال، صيد در زمان ممنوعيت و بي توجهي صيادان عراقي به ممنوعيت صيد در زمان تخم ريزي از چالش‌هاي صيد و صيادي در خوزستان است.

حدود سه هزار شناور و قايق صيادي مجاز در صيدگاه‌هاي شمال غرب خليج فارس و مناطق آبراهي خوزستان مشغول صيد و صيادي هستند.

معيشت حدود ۵۰ هزار خانوار در مناطق ساحلي و بندري خوزستان با صيد و صيادي گره خورده است.

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)