امروز : یکشنبه 25 مهر 1400 بروزرسانی:1400/07/25

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

8:28 AM 1400/07/21 تعداد بازدید: 2

  مديركل شيلات استان گيلان از آغاز رسمي فصل صيد در استان گيلان خبر داد و گفت: از  سه شنبه ۲۰ مهر صيد ماهيان استخواني در سواحل گيلان آغاز شد و در ۱۵ فرودين ماه سال ۱۴۰۱ با پايان فصل صيد ، صيادان تورهاي خود را از دريا جمع مي كنند.


به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، عظيم مدبري در گفت و گو با خبرنگار ايرنا با آرزوي سال پر خير و بركت براي صيادان گيلاني، اظهار داشت: امسال ۱۷۷ ميليون قطعه انواع بچه ماهيان خاوياري و استخواني در سواحل گيلان رهاسازي شدند كه از اين تعداد يك ميليون قطعه بچه ماهيان خاوياري و مابقي را انواع ماهيان استخواني مانند سفيد، كولمه، سوف، سيم و انواع كولي ها تشكيل مي دهند.

وي ادامه داد: شيلات استان گيلان در سال جاري به لحاظ تعداد گونه بازسازي شده و ميزان بچه ماهيان رها سازي شده در استانهاي شمالي مقام نخست را كسب كرده است .

گيلان از كانون هاي صيادي در شمال كشور است و چهار هزار صياد در قالب ۵۱ شركت تعاوني پره از ۲۰ مهر تا ۱۵ فروردين ماه سال بعد در ۳۰۰ كيلومتر آب هاي ساحلي استان به صيد ماهي مي پردازند.

روش صيد پره، شيوه اي است كه در آن تور آماده به كمك يك كرجي بصورت نيم دايره در فاصله مشخصي از ساحل تا عمق ۱۴ متري دريا پهن مي شود.

تور مورد استفاده از ۱۱ تكه پره با اندازه هاي مختلف به هم دوخته شده، تشكيل شده و عمل كشش تور در گذشته توسط نيروي انساني و در حال حاضر با استفاده از نيروي تراكتور انجام مي شود.

به گفته كارشناسان بيش از ۹۵درصد ماهياني كه هم اكنون در سه استان گيلان، مازندران و گلستان صيد مي شود، حاصل تكثير و رهاسازي مراكز بازسازي ذخاير سازمان شيلات است.

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)