امروز : یکشنبه 25 مهر 1400 بروزرسانی:1400/07/25

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

1:28 PM 1400/07/20 تعداد بازدید: 2

مدير كل شيلات خوزستان، از توقيف 220 شناور صيادي متخلف و فاقد هويت و معرفي يك هزار و 19 نفر به مراجع قضايي، طي 6 ماهه نخست سال جاري، خبر داد.


به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، فتح اله ابوعلي در تشريح اقدامات يگان حفاظت منابع آبزي شيلات استان از ابتداي سال جاري تاكنون، گفت: با اجراي عمليات هاي متعدد، گشت زني هاي دريايي و ساحلي و همچنين بهره گيري از ظرفيت نيروهاي درياباني شهرستان هاي ماهشهر، آبادان، شادگان و با تعامل سازنده و اجراي طرح دريابست در فصل ممنوعيت صيد 220 شناورصيادي متخلف و فاقد هويت شناسايي و توقيف شدند.
وي افزود: طي 6 ماهه اخير، 566 نفر ساعت گشت دريايي انجام شده كه 141 فروند قايق و 79 فروند لنج توقيف شده است و در جريان بازرسي از اين شناورها، مقدار 16تن و 265 كيلوگرم انواع ماهي و 10 تن و 565 كيلوگرم ميگو كشف و ضبط شد.
مدير كل شيلات خوزستان، به ساير كشفيات در جريان بازرسي شناورها اشاره نمود و ادامه داد: 244 طاقه تورگوشگير، 289عدد لنگر، 125 طاقه تور ترال و 12 دستگاه خودرو نيز ثبت و ضبط شدند.
اين مقام مسئول، تعداد صيادان متخلف معرفي شده به مراجع قضايي را يك هزار و 19 نفر اعلام كرد و متذكر شد: در صورت تكرار تخلفات، اين اداره كل با همكاري سازمان شيلات ايران به ناچار نسبت به ابطال مجوز يا پروانه صيد افراد با سابقه اقدام مي نمايد و ضمنا افراد متخلف علاوه بر معرفي به مراجع قضايي از طريق كميسيون تخلفات صيادي استان نيز طبق تخلف صورت گرفته اعمال محروميت دريايي خواهند شد.
ابوعلي، با بيان اينكه ميزان كشفيات نسبت به مدت مشابه سال قبل، روند افزايشي داشته است و اين موضوع حاكي از آن است كه مجازات هاي اعمال شده بازدارنده و كافي نيست.
مدير كل شيلات خوزستان، بيان كرد: علي رغم وجود مشكلات و كمبودها به ويژه نيروي انساني و سوخت شناوري عملكرد يگان حفاظت منابع آبزي شيلات خوزستان در راستاي انجام رسالت ذاتي خود ستودني و قابل تقدير است.

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)