امروز : جمعه 15 اسفند 1399 بروزرسانی:1399/12/13

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

1:24 PM 1399/11/29 تعداد بازدید: 2
  تفاهم نامه فاز سوم پروژه همكاري مشترك بين ايران و سازمان يونيدو با حمايت مالي دولت ژاپن، امروز تاريخ 29 بهمن 1399 در سفارت ژاپن به امضا رسيد.

  به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، اين پروژه كه از سه سال قبل با عنوان توانمند سازي و توسعه دسترسي صنايع شيلاتي چابهار به بازارهاي جهاني و منطقه اي تون ماهيان با مديريت دفتر بهبودكيفيت، فرآوري و توسعه بازار شيلات ايران اجرا گرديد، در فاز هاي اول و دوم به منظور اصلاح روش هاي صيد، نگهداري در دريا و خشكي، آموزش صيادان و عمل آوري كنندگان با روش هاي بهينه مربوطه با همكاري فني و مالي كشور ژاپن و يونيدو با اعتبار ۵۰۰ هزار دلار انجام شد.
براساس اين گزارش در فاز سوم اين طرح، قرار داد اجرا و‌ پشتيباني مالي آن در قالب كمك بلاعوض دولت ژاپن صبح امروز در محل سفارت ژاپن با حضور معاون وزير و رئيس سازمان شيلات ايران، نماينده سازمان يونيدو در ايران، سفير ژاپن در ايران، مديركل دفتر بين الملل و سازمان هاي تخصصي وزارت جهادكشاورزي، مديركل دفتر بهبود كيفيت، فرآوري و توسعه بازارآبزيان سازمان شيلات ايران با اعتبار ۳ ميليون دلار امضا شد.
اين گزارش حاكيست، براساس اين تفاهم نامه  مقرر است بر روي توليد محصولات داراي ارزش افزوده بالا و فرآوري و صادرات در قالب زنجيره ارزش تون ماهيان در منطقه چابهار، تمركز شود.
گفتني است فاز سوم طرح بر اساس دستاوردهاي موفق مراحل اول و دوم و به صورت عملياتي براي آغاز عمليات فرآوري و صادرات محصولات داراي ارزش افزوده اجرا خواهد شد و در پايان آن، كشورمان را به عنوان يكي از توليد كنندگان و صادر كنندگان گوشت ماهي تون در بازارهاي بين المللي به ويژه كشور ژاپن مطرح خواهد كرد. 
از دستاوردهاي ديگر اين طرح، كمك به محروميت زدايي، در آمد زايي، ايجاد اشتغال مولد به ويژه براي بانوان منطقه مي باشد.


فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)