امروز : سه شنبه 30 دی 1399 بروزرسانی:1399/10/30

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

9:18 AM 1399/10/20 تعداد بازدید: 2
  مديركل شيلات خوزستان گفت: طرح نرسري در كنار عوامل متعدد ديگر به عنوان يك راهكار جهت پيشگيري و كاهش خسارات ناشي از بروز بيماري ويروسي لكه سفيد ميگو قلمداد مي شود.

به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، ابوعلي، اظهار داشت: در شرايط فعلي، مجتمع پرورش ميگوي چوئبده آبادان نيازمند حل مشكلات عمده زير ساختي است و استفاده از تكنولوژي، فن آوري هاي علمي نوين و ظرفيت هاي علمي داخلي نظير پژوهشكده ميگوي كشور و پژوهشكده آبزي پروري جنوب كشور، گام مثبتي در راستاي پيشبرد اهداف احياء مجتمع چوئبده خواهد بود.
وي عنوان كرد: اصلاح جاده، برق و گاز رساني در اين مجتمع در دست پيگري است و طي جلساتي با مدير عامل شركت گاز استان مشكل گاز اين مجتمع در آينده نزديك مرتفع مي شود.
مديركل شيلات خوزستان تصريح كرد: در سال گذشته علي رغم اينكه اولين تجربه به كارگيري طرح نرسري بود اما با نتايج بسيار خوبي مواجه شديم و تقريبا 100 درصد مزارع تحت پوشش طرح نرسري عاري از بيماري گزارش شدند و اين براي ما ارزشمند است.
ابوعلي، پرورش دهندگان را به استفاده از نرسري ميگو در مزارع توصيه كرد و گفت: بيماري ويروسي لكه سفيد هنوز ريشه كن نشده است و بايد همه اقدامات لازم جهت توليد اقتصادي در كنار اين بيماري و به حداقل رساندن تلفات و خسارات ناشي از آن را انجام دهيم.
وي با بيان اينكه، هر ساله مشكل تامين پست لارو از استان هاي همجوار را داشتيم گفت: امسال بنا شد با همكاري پژوهشكده ميگوي كشور حداقل در 2 مركز تكثير فعال منطقه در حد يك هزار جفت مولد از طريق پژوهشكده در اختيار مراكز مذكور قرار گيرد و همچنين اداره كل دامپزشكي خوزستان دستورالعمل ها و استانداردهاي بهداشتي را به مراكز تكثير ميگوي استان ابلاغ كند و با رعايت پروتكل ها و انجام مميزي مراكز تكثير اين مسئله حل شود و حتي امكان صادرات بچه ميگو به استان هاي ميگوپرور براي تكثيركنندگان  فراهم شود.
مديركل شيلات خوزستان با تاكيد بر اينكه براي احياء مجتمع پرورش ميگوي چوئبده آبادان بايد خود را ملزم به اجراي همه دستورالعمل ها بدانيم ادامه داد: در سال جاري يك تقويم براي كليه فعاليت هاي اجرايي در مجتمع پرورش ميگوي چوئبده آبادان برنامه ريزي شده است و تمامي موارد آموزشي، بازديد ها، آماده سازي و زمان بندي ذخيره سازي و پرورش در آن قيد شده است.
فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)