امروز : یکشنبه 17 فروردین 1399 بروزرسانی:1399/01/16

گالری تصاویر خبر

9:39 AM 1398/10/28 تعداد بازدید: 545
نشست هم انديشي اقدامات پژوهشي، آموزشي و ترويجي پرورش ميگو در گلستان با تاكيد بر پيشگيري از بيماري لكه سفيد در محل موسسه تحقيقات علوم شيلاتي كشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران به نقل از شيلات گلستان، در اين جلسه كه با حضور جمعي از مديران سازمان شيلات، دامپزشكي و موسسه تحقيقات علوم شيلاتي كشور برگزار شد، در خصوص طرح هاي پژوهشي مشترك بين سه سازمان بحث و تبادل نظر صورت گرفت.
از جمله طرح هايي كه در اين جلسه توسط مجريان ارائه شد مي توان به طرح بررسي اپيدميولوژيك منابع و فاكتورهاي مديريتي در بررسي طغيان بيماري لكه سفيد ميگو در مزارع پرورش ميگو گميشان، طرح اجراي پايلوت تحقيقاتي فيلتر شني در استان هاي بوشهر و گلستان و طرح محوري ترويج پيشگيري و مديريت بيماري لكه سفيد ميگو در استان گلستان، اشاره كرد.
همچنين طرح فيلتر جهت پرورش ميگو نيز در اين نشست ارائه شد كه مقرر گرديد پس از بازديد از اين طرح، مشخصات فني و اجراي آن دريافت و با توجه به هزينه كم جهت احداث، در اولين جلسه كارگروه فني ميگو استان به كليه پرورش دهندگان ارائه شود تا در صورت آمادگي بهره بردارن اين طرح اجرايي شود.
گفتني است اين جلسه با حضور معاونين، مديران و كارشناسان ارشد موسسه تحقيقات علوم شيلاتي كشور، اداره كل ميگو سازمان شيلات ايران، دفتر بهداشت و مبارزه با بيماري هاي آبزيان سازمان دامپزشكي كشور، اداره كل شيلات گلستان، پژوهشكده ميگو كشور و مركز ارزيابي ذخاير استان گلستان برگزار شد.


 
فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)