امروز : یکشنبه 17 فروردین 1399 بروزرسانی:1399/01/16

گالری تصاویر خبر

12:08 PM 1398/10/25 تعداد بازدید: 1317
در حاشيه مراسم سي و چهارمين دوره انتخاب و معرفي نمونه هاي بخش كشاورزي، برگزيدگان نمونه بخش شيلات و آبزيان در نشستي صميمانه با مسئولين سازمان شيلات، دامپزشكي و موسسه تحقيقات علوم شيلاتي كشور ديدار و گفتگو كردند.

به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، در سي و چهارمين دوره انتخاب و معرفي نمونه هاي بخش كشاورزي از 166 نمونه تعداد 14 نفر از بخش شيلات و آبزيان انتخاب، معرفي و تجليل شدند.
در اين نشست تخصصي نمونه ها و برگزيدگان شيلاتي مسائل و مشكلات خود را در امر توليد و پرورش مطرح كرده و از مديران خواستند تا در رفع اين موانع ياريگر آنها باشند.
مواردي از قبيل سهميه سوخت، سهولت در دريافت تسهيلات بانكي، دريافت مجوزهاي لازم از سازمان آب، مشكلات پيش آمده با سازمان هاي مرتبط با امور پرورش، بازار هدف و كمبود فضاي آموزشي و دانش روز از مهم ترين مسائلي بود كه از سوي بهره برداران نمونه مطرح شد.
دكتر خون ميرزايي معاون وزير و رئيس سازمان شيلات ايران ضمن تقدير و تشكراز جامعه شيلاتي، از تحقيقات، اجرا و بهره برداران به عنوان سه ضلع جدانشدني يك مثلث نام برد و هر گونه آمادگي در همكاري هاي بيشتر اين سه، در راستاي رفع مشكلات را اعلام كرد.
همچنين دكتر بهمني رئيس موسسه تحقيقات و علوم شيلاتي كشور ضمن تبريك به بهره برداران نمونه شيلاتي گفت: بدون شك توانمندي ها و شاخص هاي قابل توجهي در فعاليت هاي شيلاتي شما وجود داشته است كه مورد توجه داوران قرار گرفت و به عنوان نمونه كشوري انتخاب شده ايد.
رئيس موسسه تحقيقات علوم شيلاتي كشور افزود: پيش از اين اعتقاد بر اين بود كه تحقيقات براي بهره برداران است اما امروز اين عقيده مطرح است كه تحقيقات در كنار بهره برداران به فعاليت خود ادامه مي دهد يعني بخش خصوصي مي تواند به عنوان پيش قراول براي توسعه تحقيقاتي باشد.
وي افزود: بنابراين ما در بخش هاي مختلف پژوهشي در عرصه شيلات، مانند ميگو، ماهيان سردآبي، گرم آبي و حتي ماهيان زينتي با بخش خصوصي همكاري تنگاتنگ خواهيم داشت. اين امر با كمك مراكز و پژوهشكده هاي ما در 11 استان كشور امكان پذير خواهد بود.

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)