3:01 PM 1397/08/15 تعداد بازدید: 529

  انعقاد تفاهم‌نامه برای توسعه شهرک‌های آبزی‌پروری در کشور

 تفاهم‌نامه توسعه شهرک‌های آبزی‌پروری بین شرکت شهرک‌های کشاورزی و سازمان شیلات ایران منعقد شد.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی،  در اجرای سیاست‌های توسعه‌ای وزارت متبوع و به‌ منظور تحقق برنامه‌های اقتصاد مقاومتی با هدف گسترش و توسعه شهرک‌های آبزی‌پروری در آب‌های داخلی و سواحل خلیج فارس و دریای خزر، فی‌مابین شرکت شهرک‌های کشاورزی و سازمان شیلات ایران تفاهم‌نامه منعقد شد.

دکتر صالحی معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران، شهرک‌های کشاورزی را الگوی مناسب برای ایجاد شهرک‌های شیلاتی دانست و با اشاره به مزیت انتقال مالکیت توسط شرکت شهرک‌ها ، توجه به اهلیت سرمایه‌گذاران را به عنوان یک کار اساسی خواستار شد.

دکتر صالحی در بخش دیگری از سخنان خود، توجه به زنجیره تولید، برنامه‌ریزی برای تأمین نهاده‌های مورد نیاز و آموزش را از جمله امورات اساسی در توسعه این فعالیت مهم عنوان کرد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های کشاورزی نیز در خصوص این تفاهم‌نامه گفت: در اجرای این تفاهم‌نامه و کار مشترک دو مجموعه، امیدواریم در آینده نزدیک شاهد توسعه شتابان آبزی‌پروری در سطح کشور و استان‌ها با هدف افزایش تولید، ایجاد اشتغال و ارزآوری برای کشور خواهیم بود.

منصوری با اشاره به ظرفیت‌های احیاء نشده بخصوص در سواحل استان‌های جنوبی و شمالی کشور اعلام کرد: با همکاری سازمان شیلات ایران و شناسایی و استعدادیابی و در اختیار گرفتن عرصه‌ها و همچنین انجام مطالعات، جذب سرمایه‌گذار و همچنین تدوین نظام بهره‌برداری مناسب، به گونه‌ای عمل خواهد شد که بتوانیم با جذب سرمایه‌های بخش خصوصی، اتکا به منابع دولتی جهت ایجاد زیرساخت‌های شیلاتی را کمتر کنیم.

وی فعالیت آبزی‌پروری و بالاخص پرورش میگو را یک فعالیت کاملاً اقتصادی و اشتغال‌زا قلمداد کرد و استقبال سرمایه‌گذاران جهت حضور در این عرصه‌ها را بسیار خوب و کم‌نظیر دانست.تصاویر پیوست
فایلهای پیوست
نظر خود را ارسال نمایید
نام
نظرات
پست الکترونیکی

کد  امنیتی

نظرات خوانندگان
كليه حقوق اين پورتال متعلق به سازمان شیلات ایران مي باشد
روابط عمومی سازمان شیلات ایران