8:59 AM 1396/12/06 تعداد بازدید: 587

  ابراز تمایل چشمگیر ژاپنی ها برای خرید تون ماهیان صید با قلاب استان سیستان و بلوچستان

 مدیر کل شیلات استان سیستان و بلوچستان با اعلام این خبر بیان داشت: یک گروه از سرمایه گذاران ژاپنی با ابراز تمایل برای خرید تون ماهیان صید با قلاب این استان روز 13 اسفند ماه سال جاری به چابهار عزیمت می نمایند.

 
به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران به نقل از اداره کل شیلات استان سیستان و بلوچستان، هدایت الله میرمرادزهی خاطرنشان کرد: پیرو بازدیدی که چندی پیش از کشور ژاپن به عمل آمد و رایزنی های انجام شده با برخی سرمایه گذاران آنها، این گروه اعلام آمادگی خود را برای حضور در منطقه در تاریخ 13 اسفندماه سال جاری و خرید ماهی با کیفیت صید با قلاب صیادان این استان عنوان نمودند.
وی افزود : دکتر کاکولکی معاون صید و بنادر ماهیگیری سازمان شیلات ایران از منطقه و نحوه صید با قلاب صیادان استان بازدیدی نمود و در این راستا نیز کارگاه آموزشی برای نخستین بار با حضور اساتید خارجی و داخلی در چابهار برگزار شد و ایشان حمایت خود را از صیادان و عرضه ماهی با کیفیت صیدشده با این روش را به بالاترین قیمت اعلام نمود.
میرمرادزهی ادامه داد: صید ماهی با قلاب از روش های نوین صیادی می باشد که در آن ماهی بصورت انتخابی و با کیفیت بالا صید شده و برای مصارف تازه خواری که در بسیاری از کشورها بخصوص جنوب شرق آسیا همانند ژاپن، چین و ... بسیار ایده آل بوده و با قیمت حدود کیلویی 40 دلار در آن کشورها عرضه می شود و برای استفاده کارخانجات کنسروسازی نیز از راندمان بسیار خوبی برخوردار می باشد.
وی تصریح کرد: سال گذشته نیز گروهی سرمایه گذار چینی با حضور در منطقه اقدام به خرید ماهی این استان نمودند و هم اکنون هم با حضور در پسابندر برای خرید ماهی غیرمأکول و همچنین تون ماهیان صیدشده با قلاب با صیادان این استان وارد مذاکره شده اند.


تصاویر پیوست
فایلهای پیوست
نظر خود را ارسال نمایید
نام
نظرات
پست الکترونیکی

کد  امنیتی

نظرات خوانندگان
كليه حقوق اين پورتال متعلق به سازمان شیلات ایران مي باشد
روابط عمومی سازمان شیلات ایران