9:25 AM 1396/12/02 تعداد بازدید: 701

  در راستای توسعه مصرف آبزیان، انعقاد تفاهم نامه بین سازمان شیلات ایران و شرکت فروشگاه های زنجیره ای رفاه

  تفاهم نامه مشترکی بین سازمان شیلات ایران و شرکت فروشگاه های زنجیره ای رفاه به منظور افزایش سرانه مصرف آبزیان و محصولات شیلاتی برای عموم مردم و ارتقاء سطح سلامت جامعه منعقد شد.

 
به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران در این نشست دکتر حسن صالحی معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران گفت: در دهه های اخیر توسعه شیلات در کشور روند رو به رشدی بوده و توانسته ایم جایگاه ویژه ای در دنیا و فعالیت های شیلاتی داشته باشیم.
رئیس سازمان شیلات ایران در ادامه با اشاره به این که در سال 96 بیش از یک میلیون و صد هزار تن محصولات آبزی در کشور تولید شده، گفت: نزدیک به 500 هزار تن در بخش آبزی پروری و بیش از600 هزارتن صید از دریا و اقیانوس داشته ایم .
دکتر صالحی درادامه با بیان این مطلب که مجموعه فروشگاه های زنجیره ای رفاه اقدامات مهمی برای اقشار مختلف جامعه پیش بینی کرده اند که قابل تقدیر است، گفت: تمام دستگاه ها باید تلاش کنند تا مردم از یک زندگی با رفاه و آسایش برخوردار بوده و زمینه رشد و تعالی آنها را فراهم کنند.
وی گفت: در ده ماهه سال جاری40 درصد رشد در زمینه صادرات بخش آبزیان و 25 درصد کاهش واردات را داشته ایم که این نشان از اتکاء به ظرفیت های داخلی کشور است.  ما باید با کمک همدیگر تلاش کنیم که مردم ماهی را در سبد غذایی خود قرار دهند چرا که آبزیان نقش مهمی در سلامت همه اقشار جامعه دارند و با توجه به وجود بیماری های متعدد، آبزیان نقش ویژه ای در پیش گیری و درمان بیماری ها دارند.
وی در ادامه با اشاره به اینکه تمام امکانات شیلات در استان های مختلف برای همکاری و مشارکت فروشگاه رفاه مهیا است، اظهار داشت: امروز در مقایسه با ده سال گذشته در فروشگاه های زنجیره‌ای تنوع مواد غذایی و محصولات آماده مصرف به صورت عالی تبین شده اما باید در بخش ماهی، روی طعم دهنده ها توجه بیشتری شود و با استفاده از تجربیات سایر کشور ها جامعه بیشتری را هدف قرار دهیم.
وی در پایان افزود: مردم خوشبختانه اطمینان لازم را به فروشگاه رفاه دارند، اما اگر محصولات با کیفیت تر ارائه شود با اطمینان بیشتری نسبت به خرید اقدام خواهند کرد.

تصاویر پیوست
فایلهای پیوست
نظر خود را ارسال نمایید
نام
نظرات
پست الکترونیکی

کد  امنیتی

نظرات خوانندگان
كليه حقوق اين پورتال متعلق به سازمان شیلات ایران مي باشد
روابط عمومی سازمان شیلات ایران