امروز : شنبه 10 خرداد 1399 بروزرسانی:1399/03/10

گالری تصاویر خبر

8:37 AM 1399/03/03 تعداد بازدید: 2
سرپرست اداره كل شيلات هرمزگان از صادرات بالغ بر 70 هزار تن انواع آبزيان به ارزش گمركي  130 ميليون دلار در سال 98 خبر داد.


به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، دكتر عبدالرسول دريايي با اشاره  به سهم 25 درصدي شيلات هرمزگان از توليدات شيلاتي كشور گفت: خوشبختانه با وجود تحريم هاي ظالمانه و مشكلات و موانع توليد و صادرات به دليل تحريم ها و دشمني ها، شيلات هرمزگان با همكاري بخش خصوصي توانسته صادرات قابل توجه اي با 21 درصد افزايش در تناژ صادرات نسبت به سال گذشته داشته باشد.

وي با بيان اين كه در استان هرمزگان 83  واحد شيلاتي در زمينه هاي عمل آوري، فرآوري، توليد كنسرو و پودر ماهي مشغول به فعاليت هستند، افزود: اين مجموعه با اشتغال بالغ بر 3 هزار و 160 نفر توانسته  اين ميزان از صادرات و ارز آوري را به استان تخصيص دهند.

سرپرست اداره كل شيلات هرمزگان وزن خالص صادرات آبزيان را بالغ بر 70 هزار تن خواند و تصريح كرد: يال اسبي، ميگوي پرورشي، ماهي مركب، ماهي خشك و ساير آبزيان را عمده آبزيان صادراتي استان هرمزگان را تشكيل مي دهند.

وي تاكيد كرد: صادرات آبزيان استان هرمزگان بيشتر شامل ميگوي پرورشي، ماهيان حرام گوشت بوده كه از همين حيث بسيار قابل توجه است چرا كه از همه آبزيان صيد شده حداكثر بهره برداري صورت ميگيرد كه اين خود گام مفيد و مهمي در توسعه صادرات غير نفتي كشور است.

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)