امروز : شنبه 10 خرداد 1399 بروزرسانی:1399/03/10

گالری تصاویر خبر

12:12 PM 1399/03/03 تعداد بازدید: 2
معاون صيد و بنادرماهيگيري شيلات ايران با اشاره به جايگاه صيد و صيادي استان هرمزگان گفت: ساماندهي وضعيت صيد و صيادي استان هرمزگان با جديت پيگيري شود. 


به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، سيد پرويز محبي با اشاره به وضعيت صيد و صيادي استان هرمزگان و همچنين جايگاه مطلوب استان هرمزگان در حوزه صيد و صيادي كشور گفت: بدون شك صيد و صيادي در استان هرمزگان از اهميت ويژه اي برخوردار است كه بايد به شكل ويژه و با حساسيت خاص، مسائل و مشكلات آن تا مرتفع شدن پيگيري شود.

سيد پرويز محبي با بيان اين كه صيد غير مجاز به عنوان يك آفت براي صيد و صيادي استان مطرح است گفت: تشكيل شوراي يگان حفاظت منابع آبزيان، تشكيل كميته هاي تخصصي صيد و صيادي، تشديد برخورد با متخلفين حوزه صيد و صيادي، تاكيد بر بهره گيري بيشتر از قانون حفاظت و بهره‌برداري از منابع آبزي جمهوري اسلامي و … مي تواند نقش مهمي در ساماندهي صيد و صيادي استان داشته باشد.

محبي استفاده از ظرفيت ها و تعاملات خوب درياباني، استانداري، سپاه و دستگاه قضا را فرصتي مغتنم براي برچيده شدن تخلفات صيادي در استان هرمزگان  در چارچوب قوانين و مقررات خواند و گفت: وضعيت موجود نيازمند حمايت هاي بيش از پيش از اين مجموعه در برخورد با عاملين هر نوع صيد غير مجاز و تخلف است و اين موضوع نيازمند ايجاد يك تفاهم و تعامل سازنده در سطح كشور و استان براي برخورد در چارچوب قوانين حفاظت از منابع آبزيان كشوراست.

معاون صيد و بنادرماهيگيري شيلات ايران استفاده از فن آوري نوين و نصب سامانه هاي پايشي بر روي شناورهاي صيادي را لازمه تحقق صيد اصولي و پايدار خواند.

در ادامه سرپرست اداره كل شيلات هرمزگان با اشاره به برخورداري از  دو هزار و ۳۰۰  كيلومتر نوار ساحلي(باجزاير) و مزيت بهره گيري توأم از خليج فارس و درياي عمان، ظرفيت ويژه اي براي صيد و صيادي استان رقم زده است گفت: برخورداري و حفاظت از چنين ظرفيتي نيازمند نيروي انساني لازم، منابع مالي و تجهيزات براي حفاظت از منابع آبزيان و مراقبت از منافع ملي و جامعه صيادي است.

دكتر عبدالرسول دريايي  در خصوص صيد غير مجازاظهارداشت : جامعه صيادي استان و شيلات خواهان برخوردي جدي و قاطعانه با اين معضل  است چرا كه  نه تنها به جامعه صيادي آسيب مي زنند بلكه نسل آبزيان را منقرض مي كنند و آرامش رواني جامعه را نيز برهم مي زنند.

وي با اشاره به برخورداري استان از چهار هزار و ۵۰۰ فروند شناور و بالغ بر ۳۲ هزار نفر صياد در  دوهزار و ۳۰۰ كيلومتر مرز آبي  گفت: منابع انساني و تجهيزات شيلات هرمزگان براي رصد شناورهاي قانوني هم كافي نيست، چه برسد به هجمه عظيم تخلفات شناورهاي بي هويت و متخلف؛ بدون شك اين مهم، ورود و حمايت قانوني همه مسئولان استاني و كشوري مرتبط را طلب مي كند و نياز به حمايت مادي ومعنوي از يگان حفاظت شيلات استان لازم و ضروري است.

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)