امروز : شنبه 10 خرداد 1399 بروزرسانی:1399/03/10

گالری تصاویر خبر

1:54 PM 1399/02/31 تعداد بازدید: 2
استاندار هرمزگان گفت: در سال جهش توليد براي ۵۰ هزار تن پرورش ماهي در هرمزگان هدف گذاري شده است.

به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران، در نشستي كه با حضوردكتر خون ميرزايي معاون وزير و رييس سازمان شيلات ايران، همتي استاندار هرمزگان، محمد اميد معاون توسعه روستايي و مناطق محروم، عبدالرسول دريايي سرپرست اداره كل شيلات هرمزگان و ديگر مسئولان مرتبط برگزار شد، اجراي طرح هاي توسعه پرورش ماهي در هرمزگان مورد پيگيري و بررسي قرار گرفت.

همتي در خصوص اين نشست، عنوان كرد: با توجه به ظرفيت‌هاي گسترده استان هرمزگان در زمينه پرورش ماهي و همچنين سياست هاي برنامه ششم توسعه، تاكنون براي پرورش ۹۰ هزار تن ماهي در هرمزگان، پروانه تاسيس براي سرمايه‌گذاران بخش خصوصي و تعاوني هاي صيادي، صادر شده است.

وي ادامه داد: در سال جهش توليد براي ۵۰ هزار تن پرورش ماهي در هرمزگان هدف گذاري شده است و در اين راستا اقدامات لازم جهت تامين اعتبار، تسهيلات و تجهيزات مورد نياز انجام مي‌شود.

همتي مشاركت صيادان و تعاوني هاي صيادي در اجراي طرح‌هاي پرورش ماهي را بسيار مهم دانست و افزود: با توجه به تجربه خوبي كه صيادان در اين زمينه دارند، سياست‌هاي مناسبي را در راستاي تشويق و حمايت لازم براي استفاده از ظرفيت آنان در زمينه پرورش ماهي در نظر گرفته‌ايم.

استاندار هرمزگان تصريح كرد: پرداخت تسهيلات از محل منابع توسعه روستايي، تامين ارز دولتي و امكانات و تجهيزات مورد نياز از اقدامات حمايتي در اين عرصه محسوب مي‌شود.

وي خاطرنشان كرد: طرح توسعه پرورش ماهي با استفاده از ظرفيت صيادان، توسط سازمان شيلات تهيه و به معاونت توسعه روستايي و مناطق محروم كشور ارائه خواهد شد و در قالب اين طرح اقدامات مناسبي در اين حوزه صورت مي‌گيرد.

معاون توسعه روستايي و مناطق محروم كشور نيز در اين نشست ضمن تاكيد بر پيگيري توسعه پرورش ماهي و همچنين آموزش صيادان توسط سازمان شيلات براي مشاركت در اين طرح، اظهار داشت: از محل منابع توسعه روستايي، بالغ بر دو هزار ميليارد تومان براي طرح‌هاي خاص در كشور در نظر گرفته شده است، كه پرورش ماهي نيز از جمله اين طرح‌هاي خاص محسوب مي‌شود و مي توان تسهيلات مورد نياز را از اين محل براي اجراي اين طرح ها پرداخت كرد.
.   
فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)